Başakşehir/İstanbul iconPzt - Cum: 09:00 - 18:30
Bizi Arayın - 0212 706 62 82
World img
SEO UYUMLU TANITIM YAZISI NASIL YAZILIR?

Tanıtım yazısı şirketinizi tanıtan önemli içeriklerdir. Karıştırılmaması gereken nokta "tanıtım yazısı" ile sitenizde bulunan "hakkımızda" yazısının birbirinden farklı olmasıdır. Tanıtım yazısı sizi tanıyan kişilerin bloglarında, haber sitelerinde, sosyal medyada yazdığı yazılardır. Bu yüzden tanıtım yazıları her zaman birbirinden farklı ve SEO uyumlu tanıtım yazıları olmalıdır.

SEO uyumlu tanıtım yazısını uygulamanın basit ve rahatlıkla uygulanabilir kuralları vardır. Bu kurallara ne kadar çok uyulursa başka sitelere eklediğiniz tanıtım yazıları arama motorları tarafından daha kaliteli bulunacak ve hedeflediğiniz kelimelerde daha üst sıralara çıkabileceksiniz.

Etkili Başlık Seçimi

Şirketinizi, ürün veya hizmetinizi tanıtıyor olabilirsiniz. Bunun için tanıtım yazısı başlığınız şirket adınızdan, ürün veya hizmetlerinizden oluşan bir başlık olması gerekmektedir. Anahtar kelimenizi tanıtım yazısı başlığınızdan bulundurmanız önemlidir. Örneğin; Codeman Bilgi Teknolojileri, web tasarım hizmetleri.

Lakin burada Google kendi kriterlerini kullanmış olduğundan, sitenize mobil uyumlu olması halinde bile aksi bir sonuçla karşılaşabilirsiniz. Bu durumda sitenizin mobil üzerinden yapılan aramalarda üst sıralarda yer alması için Google kriterlerine uygun mobil site tasarımını hazırlatmanız gerekmektedir.

İçerik Bölümü
  • Özgün bir içerik yazılmalıdır, kopya içerik kısmen de olsa kullanılmaktan kaçınılmalıdır.
  • Tanıtım yazısının ilk paragrafında ve son paragrafında anahtar kelimeler bulunmalıdır.
  • Anahtar kelimelerinizden sitenize vereceğiniz bağlantılar en fazla 2 adet olmalıdır. Sitenizin ana sayfasına ve başka bir sayfaya bağlantı verilmelidir.
  • H2 ve H3 olacaktır. İçerikte H1 başlığı bir kere, H2 başlığı 2 kere, H3 başlığı 4 kere kullanılabilir..
  • Tanıtım yazısı resimleri özgün olmalıdır, şirket fotoğrafınız veya logonuzun farklı görselleri olabilir. Kopya veya internette çok kullanılan fotoğrafları kullanılmamalıdır.
  • İmla kurallarına ve yazım hatalarına dikkat edilmelidir.
  • Anahtar kelime oranı 3.0 5.0 % arası olmalıdır. (100 * Makalede geçen "SEO uyumlu tanıtım yazısı" kelime sayısı / Makaledeki toplam kelime sayısı)

Arama motorları, algoritmalarını her dönem güncelleyen, doğal içeriğe her zaman önem veren sistemlerdir. Hazırlamış olduğunuz SEO uyumlu tanıtım yazısı ile kaliteli farklı sitelerden doğal olarak web sitenize çıkış linki sağlayacağınızdan web sitenizin trustrank değeri de artmış olacaktır.