• info@codeman.com.tr
  • 0212 706 62 82
Blog Photo

KURUMSAL KİMLİK NEDİR?

Değişen ve gelişen dünyada, şirketlerde yönetim anlayışlarında büyük değişimler yaşamak zorunda kaldılar. Eskiden sadece satılacak ürün piyasaya sürmekle yetinen şirketler, bugün ürettikleri ürün veya hizmetten daha fazlasını ortaya koymak suretiyle piyasada var olmaya çalışıyorlar. Bu anlamda, marka bilinirliliklerinin piyasada fark edebilir olması ve hedef kitlenin markayla bütünleşmesinin sağlanabilmesi önemli bir yönetim icraatıdır.

Blog Photo

MOBİL ARAMA SONUÇLARINA "MOBİL UYUMLU" İFADESİ GELİYOR

Google tarafından uzun zamandır arama sonuçlarında mobil uyumlu ifadesinin yer alacağı söyleniyordu. Bu uygulamaya önümüzdeki hafta içerisinde geçilmesi bekleniyor. Bu uygulama yayınlanmaya başladığında mobil üzerinden yapılan aramalarda çıkan sonuçlarda, mobil siteler için “mobil uyumlu” ifadesi yer alacaktır.

Blog Photo

SEO UYUMLU TANITIM YAZISI NASIL YAZILIR?

Tanıtım yazısı şirketinizi tanıtan önemli içeriklerdir. Karıştırılmaması gereken nokta "tanıtım yazısı" ile sitenizde bulunan "hakkımızda" yazısının birbirinden farklı olmasıdır. Tanıtım yazısı sizi tanıyan kişilerin bloglarında, haber sitelerinde, sosyal medyada yazdığı yazılardır. Bu yüzden tanıtım yazıları her zaman birbirinden farklı ve SEO uyumlu tanıtım yazıları olmalıdır.

Blog Photo

İÇERİK YÖNETİM SİSTEMİ NEDİR?

Web dünyasının gelişmesinde içerik yönetim sistemlerinin etkisi çok önemlidir. İnternet hayatımıza girdikçe, birçok iş uygulaması ve sistem de hayatımıza girmiş oldu. Bu sistemlerin en başında web sitelerinin yönetildiği içerik yönetim sistemi (IYS, CMS – Content Management System) gelmektedir. Kod bilgisi olmayan kişilerin işlevsel ve dinamik siteler kurarak, kolayca yönetebilmelerini sağlayan içerik yönetim sistemleri, internet dünyasında birçok sitenin yer almasını sağladı.

Dijital dünyada iyi bir yeriniz olsun istiyorsanız, doğru adrestesiniz...